OTÁZKY A ODPOVĚDI

Jak vybrat flétnu pro začátečníky?
Yamaha YRS 24 B
Flétnička je dostupný nástroj pro každého. Nekupujte flétnu v hračkářství, vyplatí se připlatit si pár desetikorun (někde ani to ne) a dojít do hudebních nástrojů. Stejně tak nedoporučuji ani plastové přílohy nejrůznějších časopisů a levných knížek.

Kvalitní flétna se dá koupit za pár korun. Zkuste třeba model Yamaha YRS 24 B. V e-shopu www.cmias.cz tuto flétnu koupíte včetně tabulky prstokladů a pouzdra za 190 Kč.Jak se starat o zobcovou flétnu?
ukázka vytěráku - do otvoru se navlékne čistý hadřík
Po každém hraní je potřeba flétničku vysušit. K tomu slouží tzv. vytěrák. Pozor, abychom při čištění nenaráželi do zátky pod zobcem. Flétnu taky profoukneme, aby v ní nezůstávaly sliny. Vytočíme hlavici, dlaní ucpeme spodní část (čep), zvukový výřez přiložíme k ústům a prudce foukneme. Flétnu ukládáme rozloženou, aby čepy mohly vyschnout.


Jak naladit zobcovou flétnu?
Zobcová flétna se neladí, jsou vyráběny naladěné a nedolaďují se. Kvalita tónu závisí na "fouknutí" - když fouknete málo, můžete být až o půltón níž. Flétna se dá tzv. podladit, tzn. snížit tón, a to tak, že se může povytáhnout hlavice. "Posunout" nahoru ale nejdou.


Kdy začít hrát na zobcovou flétnu?
Sama mám zkušenost s výukou předškolních dětí - není potřeba znát noty. S flétničkou se dá začít v jakémkoli věku, od pětiletých dětí až po kmety. Dospělým to jde rychleji, hrát na flétnu se opravdu může naučit úplně každý.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...